Ota yhteyttä
A design agency on a mission
to create well-being.

Saisimmeko unelmoida merkityksellisimmistä ympäristöistä sekä sujuvimmista asiakaskokemuksista kanssanne? Ota yhteyttä!

Soita, laita sähköpostia tai tule tervehtimään!
Saisimmeko unelmoida merkityksellisimmistä ympäristöistä sekä sujuvimmista asiakaskokemuksista kanssanne? Ota yhteyttä!
Soita, laita sähköpostia tai tule tervehtimään!
Helsingin toimisto
Hämeentie 11, 6krs
00530 Helsinki
Oulun toimisto
Nahkatehtaankatu 2
90130 Oulu
Postilaatikko
Propinto Design Oy
PL 80184
00063 Laskunet
info@pintodesign.fi

+358 50 439 8829
Olemme monipuolisten luovan alan ja projektijohtamisen huippuosaajien yhteisö. Olemme näkemyksellinen, rohkea, luotettava ja aikaansaava tuottamaan haluttua liiketoimintaa ja muutosta.
Olemme monipuolisten luovan alan ja projektijohtamisen huippuosaajien yhteisö. Olemme näkemyksellinen, rohkea, luotettava ja aikaansaava tuottamaan haluttua liiketoimintaa ja muutosta.
Niko Kärkkäinen
Senior Designer, Interior Architect, Head of Design
niko.karkkainen@pintodesign.fi
+358 40 961 3438
Sami Oinonen
Head of Service, Business and Behavioural Design
sami.oinonen@pintodesign.fi
+358 40 022 5475
Tyko Sillanpää
Senior Designer, Head of Product & Brand Design
tyko.sillanpaa@pintodesign.fi
+358 50 373 7538
Inka Saini
Concepts & Spaces, International Clients & Projects
inka.saini@pintodesign.fi
+358 50 338 6945
Peppi Kankkunen
Trend Specialist, Interior Architect
peppi.kankkunen@pintodesign.fi
+358 50 400 1664
Aleksandr Kleinenberg
Strategy, Branding & Design
aleksandr.kleinenberg@pintodesign.fi
+358 45 644 3990
Eveliina Rajala
Interior Architect
eveliina.rajala@pintodesign.fi
+358 40 073 2691
Kirsi Kouhia
Interior Architect
kirsi.kouhia@pintodesign.fi
+358 40 678 5111
Meri Nurmi
Pattern & Material Specialist, Interior Architect
meri.nurmi@pintodesign.fi
+358 44 995 5006
Hilla Virtanen
Designer, Branding & Graphic Design
hilla.virtanen@pintodesign.fi
+358 40 034 5797
Venla Parviainen
Marketing & Communication, Trainee
venla.parviainen@pintodesign.fi
+358 40 3595126
Alisa Salo
Interior Architect, Trainee
alisa.salo@pintodesign.fi
+358 40 7003669
Sasu Hokkanen
Project Manager, Back-Office Operations
sasu.hokkanen@pintodesign.fi
+358 40 555 3957
Minna Ritvanen
Project Coordinator, Design Assistant
minna.ritvanen@pintodesign.fi
+358 50 414 6232
Sami Artasalo
COO, Account Director
sami.artasalo@pintodesign.fi
+358 50 439 8829
Jukka Tuhkanen
Partner, Concept, Strategy, Sales & Development
jukka.tuhkanen@pintodesign.fi
+358 40 571 5730
Sami Suominen
Partner, Concept, Strategy, Sales & Development
sami.suominen@pintodesign.fi
+358 45 636 6363
Jyri Niemikorpi
Partner, Product Design & Development Director
jyri@pintodesign.fi
+358 40 544 6042
Anne Laakso
Advisor
anne.laakso@pintodesign.fi
+358 50 355 0643

Arvostamme intohimoa, persoonallisuutta, taitoja ja pelottomuutta. Liity joukkoomme!

Arvostamme intohimoa, persoonallisuutta, taitoja ja pelottomuutta. Liity joukkoomme!

We love to |
We love to |
Hämeentie 11, 6krs
00530 Helsinki
Nahkatehtaankatu 2
90130 Oulu
2020 © Pinto Design
Hämeentie 11, 6krs
00530 Helsinki
Nahkatehtaankatu 2
90130 Oulu